هزار سنگر

امروز داشتمه در ویکی پدیا سیر کردمه و از اونجه بوردمه ویکی پدیای مازرونی که البته از شه همشهریان عزیز و هم استونیهای نازنین خوامه حتما سری به این سایت و تلاش برای بالا بوردن مطالب این سایت بزنند و عکس میدان هزار سنگر آمل مزین صفحه اول این سایت بییه که من به امانت با ذکر ماخذ و منبع قرض بیتمه تا انشاالله شما ره خوش بی یه .

  

Hezar sangar aoml.jpg

موجستمه موقاومت که میدون هزارسنگر آمل دله بساتنه تا آمل جنگ و اون روز ِاتفاقون ره مردم ِیادبیارن.
آمل جنگ دله اتا گروه به ایسم سربدارون آمل ره حمله هاکردنه و خاستنه اونجه ره بَیرن تا کم‌کم بتونن کُل ایران ره شه دست دمبدن.

/ 3 نظر / 25 بازدید
احسان

با سلام وبلاگ و وبسایت های زیر نیز در رابطه با آمل فعالیت و اطلاع رسانی می کنند. http://amol-news.blogfa.com: اخبار آمل http://news.mazandarantourism.ir: میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آمل http://www.amologhaf.com: اداره اوقاف و امور خیریه آمل http://www.sabteahval.ir/mz_amol: اداره ثبت احوال آمل www.aramestaneamol.com: آرامستان آمل http://mazandaranmet.com/Users/HAmol.aspx: هواشناسی آمل

mohsen

http://cloob.qaemshahri.ir/ به شبکه دوست يابی "کلوب مازندران" بپيونديد www.fcyar12.mihanblog.com شاهی یار دوازدهم ورزش (مازندران)

فاطمه زهراء

يا حيّ جالبه حتما بخون زود بيدار شدم تا سر ساعت برسم/ بايد اين بار به غوغاي قيامت برسم من به قد قامت ياران نرسيدم اي كاش/ لااقل ركعت آخر به جماعت برسم آه مادر مگر از من چه خطايي سرزد / كه دعا كردي و گفتي به سلامت برسم طمعه بوسه مدار از لبم اي چشمه كه من/ نذر دارم لب تشنه به زيارت برسم سيب سرخي سر نيزه است دعاكن من نيز/ اينچنين كال نمانم به شهادت برسم. اگر اطلاعی از همسر شهید علی اوسط محمدی دارید خواهش می کنم به ایشان بفرمایید فاطمه زهراء22 سال است مشتاق دیدن شماست . فاطمه زهراء از تهران.